سه‌شنبه , 16 آوریل 2024

سایت ساعت کدنویسی محیطی برای آشنایی کودکان و نوجوانان با کدنویسی و هوش مصنوعی | hourofcode.com/ir

سایت ساعت کدنویسی ( Hour Of Code ) توسط Code.org راه اندازی شده است و یک محیط مناسبی برای آشنایی کودکان و نوجوانان با کدنویسی و هوش مصنوعی به شمار می رود.

رویداد ساعت کدنویسی چیست؟

برای پاسخ به این سوال ، توجه شما را به توضیحاتی که در سایت این رویداد آمده جلب می کنم:

ساعت کد به عنوان مقدمه ای یک ساعته در علوم کامپیوتر آغاز شد، طراحی شده برای رفع ابهام «کد»، برای نشان دادن اینکه هر کس می تواند اصول اولیه را یاد بگیرد و برای گسترش مشارکت در زمینه علوم کامپیوتر. از آن زمان به یک تلاش جهانی برای جشن گرفتن علوم رایانه تبدیل شده است، که با فعالیت های برنامه نویسی 1 ساعته شروع می شود اما به انواع تلاش های جامعه گسترش می یابد. آموزش ها و فعالیت ها را بررسی کنید. این کمپین مردمی توسط بیش از 400 نفر از شرکا و 200,000 نفر از مربیان در سراسر جهان پشتیبانی می شود.
سایت ساعت کدنویسی محیطی برای آشنایی کودکان و نوجوانان با کدنویسی و هوش مصنوعی

ساعت کد نویسی در چه زمانی برگزار می شود؟

ساعت کد هر سال در طول هفته آموزش علوم کامپیوتر برگزار می شود. اما شما می توانید یک ساعت کد را در تمام طول سال میزبانی کنید.

چقدر می توان در یک ساعت یاد گرفت؟

هدف ساعت کدنویسی این نیست که به همه یاد بدهیم در یک ساعت به یک متخصص کامپیوتر تبدیل شوند. یک ساعت فقط کافی است تا یاد بگیریم که علوم کامپیوتر سرگرم کننده و خلاق است، که آن را در تمام سنین، برای همه دانش آموزان، صرف نظر از پس زمینه قابل دسترسی است. اندازه گیری موفقیت این کمپین در میزان یادگیری دانش آموزان CS نیست – موفقیت در مشارکت گسترده در گروه های جنسیتی، نژادی/قومی و اجتماعی و اقتصادی منعکس می شود و در نتیجه افزایش ثبت نام و مشارکت در دوره های CS در تمام سطوح درجه میلیون ها نفر از معلمان و دانش آموزان شرکت کننده تصمیم گرفته اند بیش از یک ساعت – برای یادگیری برای یک روز کامل یا یک هفته یا بیشتر، و بسیاری از دانش آموزان تصمیم به ثبت نام در یک دوره کامل (یا حتی یک کالج بزرگ) به عنوان یک نتیجه.

علاوه بر دانش آموزان، یکی دیگر از «یادگیرنده» مربی است که پس از یک ساعت اعتماد به نفس را به دست می آورد که آنها می توانند علوم کامپیوتر را تدریس کنند حتی اگر آنها ممکن است مدرک دانشگاهی به عنوان یک دانشمند کامپیوتر نداشته باشند. ده ها هزار معلم تصمیم می گیرند که علوم کامپیوتر را بیشتر دنبال کنند، یا در PD شرکت کنند یا دوره های آنلاین را دنبال کنند یا هر دو را ارائه دهند. و این در مورد مدیران مدارس نیز صدق می کند، کسانی که می دانند علوم رایانه چیزی است که دانش آموزان آنها می خواهند و معلمان آنها قادر به انجام آن هستند.

مهمتر از همه، آنچه همه شرکت کنندگان می توانند در یک ساعت یاد بگیرند این است که ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

برای کسب توضیحات بیشتر در خصوص ساعت کد نویسی می توانید سری به صفحه «سوالات متداول» این سایت بزنید.

آشنایی با این سایت می تواند برای افراد مختلف دربی به روی دنیای گسترده برنامه نویسی باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *